Odc. 109. Droga artystki. Agata Rek

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na podcast, w którym o drodze artystki i twórczym życiu bardzo szczerze rozmawiałam z Agatą Rek.

Agata Rek to artystka interdyscyplinarna oraz projektantka wizualna, specjalizująca się w technice kolażu. Ma również ogromną pasję do Vintage, która koncentruje się głównie na modzie i dekoracji wnętrz. W roku 2021 sfinalizowała pionierski e-book "#vintagizeit, zakochaj się w modzie vintage, od podszewki". Książka została polecona przez Vogue oraz Elle i zdobyła uznanie wielu czytelników z czego jest bardzo dumna. Agata na stałe mieszka w USA, jest także twórczynią internetową, prowadzącą swój kanał na YouTube i inspirujący profil na Instagramie.

Kiedy dowiedziałam się, że jest też Słuchaczką podcastu wiedziałam, że będzie idealną gościnią. Tytuł rozmowy „Droga artystki” bardzo luźno nawiązuje do książki Julii Cameron. Zależało mi, aby szczerze porozmawiać z Agatą o tym, czego na co dzień nie widzimy gdy patrzymy na jej przepiękny profil na Instagramie, czy pełne twórczych metafor kolaże. Chciałam wiedzieć, jak doszła do momentu, w którym jest, jakie towarzyszą jej przekonania i z czym się mierzy na co dzień, decydując się tworzyć i dzielić tymi dziełami z publicznością.

Jednocześnie zależało mi, aby wspólnie odczarować mit artysty_ki i sztuki. Bo bardzo wierzę, że każda z nas ma potrzebę twórczego wyrazu i może się do niej zbliżyć.


POSŁUCHAJ NA

W rozmowie usłyszysz min. o tym…

  • Czym jest dla Agaty sztuka
  • Kim jest artysta i dlaczego żeńska forma artystka często kojarzy się nam pejoratywnie. Dlaczego tak jest i jako sobie z tym radzimy?
  • Agata bardzo szczerze opowiada o swojej artystycznej drodze. Jak łączyła potrzebę wyrazu poprzez sztukę z różnymi zawodami i życiowymi zmianami.
  • Mówi też o zmianach technik, poszukiwaniu swoich twórczych narzędzi, o tym dlaczego teraz pracuje techniką kolażu i jak poczuła dumę ze swojej  multidycyplinarności.
  • Pytałam także czy uważa, że wrażliwość, która pomaga tworzyć, przeszkadza jej w autopromocji?
  • I jak to jest w Ameryce? Czy twórcy i artystki mają inne przekonania, które bardziej wspierają je w promowaniu swojej pracy?
  • Rozmawiamy też o twórczych, kobiecych autorytetach. Pojawił się wątek Barbary Hulanicki („Biby”), której postać jak się okazało w pewien sposób nas łączy.
  • Pytałam o Instagram jako narzędzie pracy i promocji - jak łączyć sztukę i piękną prezentację z autentycznością? Czy musimy pokazywać przysłowiowe pranie, aby być na Ig naprawdę sobą?
  • Na koniec zapytałam o to, jakie są wg Agaty cienie twórczego życia i jak sobie z nimi radzi.
  • Agata opowiedziała także o swoich najnowszych projektach.

Mam nadzieję, że odnajdziesz w tej rozmowie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy na co dzień zajmujesz się kreatywną pracą, czy tworzenie jest dla ciebie po prostu hobby. Wierzę, że ta szczera, ciepła i momentami zabawna rozmowa będzie dla Ciebie otulającym spotkaniem.

Jeśli masz ochotę podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wątków poruszonych w tej rozmowie, napisz w komentarzu, mailowo lub na Instagramie .

NOTATKI Z ODCINKA


ZAPISZ SIĘ

aby otrzymać dostęp do SPECJALNEGO ODCINKA o 22 książkach, które pomogły mi żyć bardziej autentycznie. 

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


KLUB KSIĄŻKOWY

dołącz bezpłatnie - wystarczy, że się zapiszesz! :)

ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO

DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


 

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz