Odc. 96. Ciekawe książki „rozwojowe” #2

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na odcinek solo, w którym opowiadam o 7 książkach „rozwojowych”, które przeczytałam w ostatnich kliku miesiącach. 

Znajdziesz wśród nich poradniki, ale także powieści i książkę, która wymyka się schematom gatunkowym. ;) Poza gorącym „polecam”, poruszam też przy okazji tematy, które znajdują się w tych książkach. Dlatego mam nadzieję, że znajdziesz w tym odcinku nie tylko czytelnicze inspiracje. 

POSŁUCHAJ NA

W tym odcinku opowiadam o książkach na temat:

 • WPŁYWU SOCIAL MEDIÓW I INTERNETU NA NASZE MYŚLENIE. 2 różne, choć opowiadające o podobnym tym temacie książki, które nie tylko zachęcają do tego, aby „rzucić” social media, ale pomagają też przyjrzeć się z uwagą naszemu stosunkowi do technologi w codziennym życiu i pracy. I przede wszystkim podejmować bardziej świadomie wybory. 
 • TEGO KIM BYLIBYŚMY, GDYBY NASZA PRZESZŁOŚĆ BYŁA INNA. 2 powieści jednego autora o ludziach i ich wyborach w obliczu trudnych życiowych wydarzeń. W tle Nowy Jork i historia Ameryki. Różne postaci, świetny język i zaskakująca konstrukcja, która sprawia, że 800 stronicową książkę czyta się z zapartym tchem. Plus rozważania na temat: kim bym była, gdyby nie pewne wydarzenia z mojego dzieciństwa. 
 • MOTYWACJI DO DZIAŁANIA NIEZALEŻNIE OD OKOLICZNOŚCI. Czyli klasyczny amerykański coachingowy poradnik o tym, że możemy „wszystko”. Nie dla każdego, ale jest całkiem nieźle. ;) 
 • ROZWOJU LUDZKOŚCI I IDEI, KTÓRE NAM TOWARZYSZĄ. Książka, bestseller, która poruszyła umysły milionów ludzi. Opowiada o tym, jak wyewaluowaliśmy jako gatunek, zawładnęliśmy planetą i ukuliśmy idee, które nie do końca nam wszystkim służą. Ciekawa i wciągająca, a także pobudzająca do myślenia i polemiki. ;) 
 • WYSOKIEJ WRAŻLIWOŚCI U DZIECI. Ciekawa, nie tylko dla rodziców, ale także osób wysoko wrażliwych, a właściwie nadwydajnych mentalnie, które swoje dzieciństwo odpamiętują nie tylko na terapii.

Zapraszam Cię na ten luźny, wakacyjny odcinek, który jest częścią bardzo luźnego cyklu. I namawiam Cię bardzo gorąco do „rozmowy” o tych książkach, zwłaszcza jeśli czytałaś, albo znasz coś, co warto polecić. :) 


 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jestem ciekawa który wątek rozmowy był dla Ciebie najważniejszy?

Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: mój profil


NOTATKI

WSPOMNIANE KSIĄŻKI

 • Deep work Cal Newport (polski tytuł: Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza)
 • Jak internet wpływa na nasz mózg Nicolas Carr
 • 4321 Paul Auster
 • Sunset Park Paul Auster
 • Everything is figurateble Marie Forleo (polski tytuł: Wszystko da się ogarnąć)
 • Sapiens. Krótka historia ludzkości Yuval Noah Harari
 • Pomóż dziecku mniej myśleć Ch. Petitcollin

POLECANE ODCINKI

Odc. 87. Ciekawe książki rozwojowe #1

Gościnna rozmowa w pocaście Oplotki POSŁUCHAJ


WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


 

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO