Odc. 93. O SIOSTRZEŃSTWIE i roli kobiet w naszym życiu.

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na 93. odcinek podcastu, w którym z Kasią Warpas miałam przyjemność porozmawiać o tym, czym jest SIOSTRZEŃSTWO oraz o roli kobiet w naszym życiu. 

Temat tej rozmowy pojawił się dzięki jednej z Słuchaczek - Patronek, która zaproponowała, abyśmy porozmawiały o tym na jednym z naszych spotkań. Pomyślałam, że to świetny pomysł. Bardzo też chciałabym, aby poruszyć go w podcaście. Bo przecież audycja powstała wokół idei siostrzeństwa, znanego w j. angielskim jako sisterhood. 

Rozmowę zaczęłyśmy od wgłębienia się w definicję słowa siostrzeństwo. Kasia przygotowując się do tej rozmowy zbadała temat wpisując siostrzeństwo do sjp (słownika języka polskiego). Wynik ją zaskoczył, ale o tym wszystkim usłyszysz już w odcinku. :) 

POSŁUCHAJ NA

W rozmowie chciałam także szczerze porozmawiać na temat naszych relacji z innymi kobietami. Jak postrzegamy siebie nawzajem? Czy od przedszkola byłyśmy plus 1 czyli w parze z najlepszą przyjaciółką? Czy miałyśmy w swoim życiu kobiece autorytety? Jaki obraz kobiet wyniosłyśmy rodzinnych domów? I jakie przekonania na temat kobiecości mamy? To tylko niektóre pytania, które zadajemy sobie w tym odcinku.  

Przy okazji rozmawiałyśmy też o tym, czym jest siostrzeństwo, a czym feminizm. Każda z nas dzieli się odpowiedzią na pytanie: „czym dla mnie jest siostrzeństwo?". Jesteśmy też bardzo ciekawe czym siostrzeństwo jest dla Ciebie? 

 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Ta rozmowa to także zaproszenie do otwartego dzielenia się własnymi historiami i przemyśleniami. Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: mój profil


ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

TRANSKRYPCJA

Transkrypcję możesz PRZECZYTAĆ TUTAJ.


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO