Odc. 92. „AUTENTYCZNOŚĆ to nowa czerń”

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na kolejną podcastową rozmowę, do której zaprosiłam Kasię Zajączkowską z podcastu Odpowiedzialna Moda. 

Punktem wyjścia do dzisiejszej rozmowy były dwa wątki. Przede wszystkim byłam ciekawa dlaczego Kasia stworzyła swój podcast „Odpowiedzialna Moda”. Ta historia była dla nas przy okazji pretekstem do rozmowy o pracy. Rozmawiamy o szukaniu pracy zgodnej z talentami (w tle także pojawi się wątek dotyczący talentów Gallupa), o pracy na etacie vs pracy u siebie, finansowej niezależności i związanych z tymi tematami przekonaniami. Wspólnie zastanawiamy się, czy praca nas definiuje, a jeśli tak, czy można to zmienić? 

Poza tym bardzo chciałam porozmawiać z Kasią o nadziei. W rozmowie usłyszysz dlaczego i co z tym ma wspólnego książka R. Solnit „Nadzieja w mroku”. Jeśli miewasz przytłaczające myśli, czy warto cokolwiek robić i zmieniać, skoro świat stoi na skraju katastrofy, to posłuchaj koniecznie tej rozmowy. Wspólnie z Kasią poruszamy wątek związany z brakiem nadziei i tym, jak szukać swojej motywacji do działania. Oraz jak zbalansować idealistyczne zapędy. ;)

Przy okazji zapytałam Kasię o ważne dla niej książki. Podała kilka tytułów, które pomagały jej podejmować różne decyzje lub wpływały na nią. 

Pod koniec zastanawiałyśmy się wspólnie czy osiągnięcie „złotego środka” w życiu jest realne i co może nam w tym pomóc. Mówiłyśmy też trochę o zabawie i odczarowywaniu terapii. 

POSŁUCHAJ NA

To wielowątkowa rozmowa, dla której nie łatwo było mi znaleźć tytuł… Kończy się stwierdzeniem, że „autentyczność to nowa czerń” i serdecznym śmiechem. :)  Zapraszam Cię do jej wysłuchania. 

 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Ta rozmowa to także zaproszenie do otwartego dzielenia się własnymi historiami i przemyśleniami. Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: mój profil


WSPOMNIANE KSIĄŻKI I FILMY I ODCINKI PODCASTU

  • Nadzieja w mroku R. Solnit
  • Metoda tęczówki J. Kłosiński
  • Gotowi na start P. Flynn
  • Podróż bohaterki M. Murdock
  • Biegnąca z wilkami C. P. Estes
  • Wielka magia E. Gilbert
  • Wszystko co musimy utracić J. Viorst
  • „W głowie Billa Gatesa” film znajdziesz na Netflix
  • „Bardzo dziki kraj” film znajdziesz na Netflix
  • MANIFEST na stronie Kasi o Odpowiedzialnej Modzie TU

ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

TRANSKRYPCJA

Przeczytaj całą rozmowę na tej stronie lub pobierz jako PDF TU.


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO