Odc. 90. Co byś powiedziała młodszej sobie?

with 2 komentarze

Co byś powiedziała młodszej sobie? I co chciałabyś wiedzieć? Takie pytania zadałyśmy sobie w dzisiejszej rozmowie z Kasią Warpas. 

Temat lekki, łatwy i przyjemny? Rachunek sumienia? Przegląd wspomnień? A może podsumowanie ostatnich trzydziestu paru lat? Pewnie wszystko po trochu. ;) Oraz zaproszenie, które kierujemy także do Ciebie. :) 

Jak usłyszysz w dzisiejszym odcinku, zdecydowałam się na ten dość popularny i pojawiający się w internecie temat przy okazji zbliżających się urodzin. Do rozmowy zaprosiłam być może znaną Ci już z kilku poprzednich odcinków Kasię Warpas, z którą łączy mnie nie tylko przyjaźń ale kilka ostatnich lat wspólnych rozmów o rozwoju i zmianach. 

Dlatego też bardzo ciekawa przed nagraniem, czy będziemy miały podobne przemyślenia? Niestety nie mogę Ci tego zdradzić, ale bardzo serdecznie zachęcam Cię do wysłuchania podcastowego odcinka, w którym wszystkiego się dowiesz. 

POSŁUCHAJ NA

Ten odcinek zaczynamy krótkim wprowadzeniem w temat. Oraz być może filozoficznym pytaniem czy: co byś powiedziała młodszej sobie to pytanie podobne do tego: co byś chciała wcześniej wiedzieć? Jednak z doświadczenia wielu poprzednich odcinków wiem, że czasem warto poświęcić kilka minut na to, aby upewnić się, czy mamy na myśli to samo. ;) 

Przy okazji zastanawiamy się czy wiek ma znaczenie? Starsza, młodsza - to bardzo relatywne pojęcia, ale w naszym kobiecym gronie niekiedy grząski grunt… Czy tak jest? Czy tak musi być? I jak my się z tym czujemy teraz? 

Rozmawiając o młodszych nas nadałyśmy sobie kilka ram czasowych, aby nie popaść w dygresję do dygresji… Zaczynamy od okresu podstawówki, przechodząc przez czasy licealne, studia, pierwsze prace i okres wczesnego macierzyństwa.

Jest sporo wspomnień, ale też wątki dotyczące talentów, doceniania siebie, terapii, straty, żalu, systemu edukacji, ciałopozytywności i tabu związanych z wczesnym macierzyństwem. 

 

POSŁUCHAJ

 

 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Ta rozmowa to także zaproszenie do otwartego dzielenia się własnymi historiami. Szczerze jesteśmy ciekawe - co Ty powiedziałabyś młodszej sobie? Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: konto audycji, mój profil


WSPOMNIANE KSIĄŻKI

 • 4321 Paul Auster
 • I used to have a plan Alessandra Olanow

ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

Pobierz transkrypcję  lub przeczytaj rozmowę na TEJ stronie


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. Agnieszka
  | Odpowiedz

  Na każdym etapie mojego życia mówiłabym sobie (pardą maj frencz, ale to najlepiej oddaje): „jebać to” :D
  Bo nikomu nie spędza snu z powiek, że miałaś plamę na bluzce.
  Bo nie jesteś gorsza nie mówiąc po angielsku, nie piekąc tortów, nie grając w tenisa itd.
  Bo to co się stało było wypadkową wielu czynników Twojego(!) życia i szlus.
  Bo co byś nie zrobiła, zawsze będzie ktoś na tak i na nie.
  Bo czy wciągniesz brzuch czy wypuścisz, to i tak mu się podobasz.
  Bo i tak Cię kocham głupolu.

  Oraz to, że powyższe zdanie działa w dwie strony, więc Ty też akceptuj, pokochaj szarości, chciej nie muś, odpuszczaj, nie boksuj się.

  Pozdrawiam ciepło

  • Agnieszka
   | Odpowiedz

   Cześć Agnieszka, dzięki serdecznie za te słowa.

   Och, bardzo dobrze je czuję. I ta plama na bluzce… Gdybym to wiedziała to pewnie wcześniej nosiłabym jasne ubrania. Niby mała rzecz, ale takich ograniczeń miałam kiedyś całe wiadra…

   Pozdrawiam Cię bardzo ciepło!
   Agnieszka :*

Zostaw Komentarz