Odcinek 89. Sztuka KOLAŻU.

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na rozmowę o sztuce kolażu i praktyce, do której zaprosiłam Magdalenę Hasenbeck kolażystkę i arteterapeutkę.

Magda wprowadza nas w tajniki techniki kolażu analogowego, dokładnie opowiadając jak i od czego zacząć robić kolaże z gazet. W tym odcinku opowiada też dlaczego zaczęła tworzyć kolaże i dzieli się też kawałkiem swojej zawodowej historii. Mówi trochę o historii samego kolażu, jako formy sztuki. A także wymienia co będzie potrzebne na początek, aby zrobić swój być może pierwszy kolaż z wycinków gazet. Brzmi ciekawie? Posłuchaj!

POSŁUCHAJ NA

Zanim poznałam Magdę i jej prace kolaż był mi znany tylko z map marzeń. Dlatego dla mnie to fascynujący, rozszerzający się kreatywny świat, w który z radością wchodzę. 

Jednak sztuka kolażu, to nie tylko amatorskie wycinanki czy wspomniane coachingowe mapy marzeń. To także technika, w której tworzą artyści wizualni. Pod koniec rozmowy zapytałam Magdę gdzie jest granica pomiędzy amatorami, a profesjonalistami. Poruszyłyśmy też bardzo ważny i ciekawy wątek szukania własnego stylu, kopiowania w sztuce oraz na Instagramie.

Magda dzieli się nie tylko kawałkiem swojej wiedzy, ale także ogromną wrażliwością i pełnym spokoju oraz ciepła podejściem do kolażu. Zachęcam Cię do wysłuchania tej rozmowy. 

 

POSŁUCHAJ

 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jestem ciekawa który wątek rozmowy był dla Ciebie najważniejszy?

Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: konto audycji, mój profil


NOTATKI

MAGDALENA HASENBECK

Siła obrazu fascynuje ją jak niektórych brzmienie muzyki. Kolaż jest niesamowitą techniką artystyczną, przez którą lubi komunikować się ze światem. Jej kolaże są opowieściami dnia codziennego. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi, lubi prowadzić warsztaty i zachęcać uczestników do kreatywnego działania. Obrazy mają ogromna siłę, dlatego wybór zawodu artterapeutki był dla niej naturalną kontynuacją jej artystycznych fascynacji.

Zajrzyj na Instagramowe konto Magdaleny TUTAJ


ZADANIE DOMOWE

Jeśli masz ochotę podzielić się swoim symbolem i dołączyć do zadania, które spontanicznie narodziło się w odcinku możesz to zrobić na kilka sposobów. 

  1. Dodaj wpis lub story na Ig i koniecznie oznacz IG konto audycji i konto Magdy  
    Dzięki temu będziemy mogły zobaczyć to co zrobiłaś. Dodaj #mójsymbol . Możesz też dodać #wzwiazkuzzyciem lub #autentycznerozmowydlakobiet .
  2. Jeśli nie chcesz dzielić się publicznie swoją pracą lub masz niepubliczne konto na Ig, zawsze możesz napisać do mnie mailowo lub wysłać swoją pracę do mnie lub do Magdy poprzez wiadomość bezpośrednią na Ig. 

Jesteśmy bardzo ciekawe Waszych symboli. Ja swoim będę też się dzielić poprzez Instagram


ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

Pobierz transkrypcję TUTAJ lub przeczytaj rozmowę na TEJ stronie

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO