Odc. 88. Czym jest ARTETERAPIA?

with 2 komentarze

Zapraszam Cię na rozmowę o terapii sztuką i sztuce terapii, do której zaprosiłam Magdalenę Hasenbeck kolażystkę i arteterapeutkę.

Magdę poznałam przez Instagram, gdzie dosłownie oczarowały mnie jej kolaże. Zupełnie przez przypadek dowiedziałam się, że jest wykształconą arteterapeutką i przez wiele lat mieszkała W Monachium. Aż trudno uwierzyć, że nasze drogi przecięły się dopiero po jej powrocie do Warszawy, jednak cieszę się, że w końcu się poznałyśmy.

Temat terapii sztuką brzmi fascynująco, choć przyznam szczerze, że był mi mgliście znany. Dlatego cieszę się, że Magda przyjęła zaproszenie do rozmowy i opowiedziała o tym korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia. 

Opowiedziała między innymi czym jest arteterapia i kim jest arteterapeutka. Po krótce wyjaśniła jakie są techniki arteterapeutyczne i dla kogo ta metoda terapeutycznej pracy może się sprawdzić oraz jakie mogą być jej cele i zadania. Magda wyjaśniła też czym arteterapia różni się od zajęć plastycznych.

POSŁUCHAJ NA

To tylko niektóre wątki, które poruszyłyśmy w tym odcinku podcastu.

Choć miałyśmy pewne ramy rozmowy, a mnie ciekawił bardzo temat związany z teorią i praktyką arteterapii, to poruszyłyśmy też inne, mocno połączone z tym tematem wątki. Mówimy o kreatywności, o roli terapeuty w procesie, o tym czy warsztaty online mogą działać podobnie jak te stacjonarne. Przy okazji zastanawiamy się nad „magią Instagrama”, w którym obie czujemy się bardzo dobrze, wbrew obiegowym przekonaniom dotyczącym tego social-medium. 

Magda ma niesamowitą wrażliwość, pełne spokoju i wyważenia spojrzenie, dlatego jestem pewna, że z tej rozmowy wyjdziesz nie tylko z wiedzą na temat arteterapii. Sama wypisałam sobie kilka myśli, które się pojawiły w tej rozmowie. Zapraszam Cię do jej wysłuchania bardzo serdecznie. 

POSŁUCHAJ

 

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jestem ciekawa który wątek rozmowy był dla Ciebie najważniejszy?

Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: konto audycji, mój profil


NOTATKI

MAGDALENA HASENBECK

Siła obrazu fascynuje ją jak niektórych brzmienie muzyki. Kolaż jest niesamowitą techniką artystyczną, przez którą lubi komunikować się ze światem. Jej kolaże są opowieściami dnia codziennego. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi, lubi prowadzić warsztaty i zachęcać uczestników do kreatywnego działania. Obrazy mają ogromna siłę, dlatego wybór zawodu artterapeutki był dla niej naturalną kontynuacją jej artystycznych fascynacji.

Zajrzyj na Instagramowe konto Magdaleny TUTAJ


 

ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

W małych grupach, online możemy porozmawiać o tematach, które pojawiają się w odcinkach i poznać się lepiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem "zapraszam Cię na kawę". Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę "postawić". ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie. Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę...

WESPRZYJ NA PATRONITE

ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

Pobierz transkrypcję TUTAJ lub przeczytaj rozmowę na stronie

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. Kasia
  | Odpowiedz

  Zaintrygowanam! Zwlaszcza, ze nie dalej jak 2 dni temu zastanawiajac sie nad alternatywnymi sciezkami kariery doszlam w koncu do Artterapii :) No i czekam na kolejny odcinek….. bo kolaze Magdy to creme della creme!

  • Agnieszka | W związku z życiem
   | Odpowiedz

   Aż muszę napisać – przypadek? Nie sądzę! ;) Także, jakbyś chciała poznać nazwę i adres tego instytutu, gdzie kształciła się Magda, wiesz gdzie i kogo pytać. Widzę to oczyma wyobraźni…

   Tak, kolaże Magdy są niesamowite. I napiszę, że po tej rozmowie w końcu po miesiącach „Chciałabym, ale nie mogę się zebrać” zrobiłam swoje pierwsze kolaże. Co za magia! Dla mnie to jest podobne w odczuciach do pisania wierszy. Może uda mi się to kiedyś połączyć. Pokażę je po odcinku, bo łączy się z nim cudne zadanie, które będzie dla każdej z Nas. :)

   Także, już tuż tuż… A tymczasem dobrego dnia :*

Zostaw Komentarz