Odc. 86. Odpowiedzialna moda w praktyce. cz. 2.

with Brak komentarzy

Zapraszam Cię na 2. cz. rozmowy o etycznej modzie, do której zaprosiłam Kasię Zajączkowską – Fajto, autorkę podcastu „Odpowiedzialna moda”.

W tym odcinku Kasia bardzo konkretnie opowiada – co my jako konsumentki możemy już dziś zrobić, aby kupować ubrania odpowiedzialnie i przyczyniać się do realnych zmian na rynku odzieżowym. 

Pytam ją też o etyczne marki odzieżowe. Rozmawiamy przy okazji o etycznej modzie plus size, zahaczając o wątek inkluzywności w modzie. Czy faktycznie każda z nas znajdzie ubrania na siebie? Czy rynek odzieżowy jest otwarty na modną dziś różnorodność i jak to wygląda w praktyce? Kasia opowiada też jak to wygląda od strony firm produkujących ubrania i na jakich podstawach projektanci podejmują decyzje. 

Na koniec zastanawiamy się nad przyszłością mody i rynku odzieżowego. Czy moda cyrkularna to odległe marzenia czy już mamy z nią do czynienia? Czy drugi obieg zagości w centrach handlowych?


Słuchaj na Spotify | Apple Podcasts | Google PodcastYou Tube | oraz wszystkich innych aplikacjach w telefonach oraz aplikacji Empik GO


To rozmowa pełna pragmatycznego spojrzenia podszyta jednak solidnie etycznymi wartościami z dodatkiem dobrego humoru. Bardzo zachęcam Cię do jej wysłuchania.


POSŁUCHAJ ODCINKA

 


DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jestem ciekawa który wątek rozmowy był dla Ciebie najważniejszy?

Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: konto audycji, mój profil


NOTATKI

KATARZYNA ZAJĄCZKOWSKA – FAJTO

Autorka podcastu Odpowiedzialna Moda, projektantka ubioru z kilkunastoletnim stażem w branży, uczy świadomej mody na uczelni i warsztatach stylu. Ma alergię na sierść kotów i fast fashion, lubi żeńskie końcówki, tęczę i za długie rozmowy;)

WSPOMNIANE KSIĄŻKI

  • Slow fashion Joanna Glogaza

POLECANE ODCINKI


WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem „zapraszam Cię na kawę”. Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę „postawić”. ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie.

Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę… Zobacz TUTAJ.


ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

Pobierz transkrypcję TUTAJ lub przeczytaj rozmowę na stronie PRZECZYTAJ TĘ ROZMOWĘ


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


KOLEJNY ODCINEK

UKAŻE SIĘ JUŻ ZA dwa tygodnie. Tym razem będzie to rozmowa z inną Gościnią, na zupełnie inny temat. 

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO