Odc. 85. Czym jest (odpowiedzialna) moda? cz. 1.

with Brak komentarzy

Witam Cię bardzo serdecznie w nowym, 85. odcinku podcastu w którym o odpowiedzialnej modzie rozmawiam ze specjalistką w tym temacie: Kasią Zajączkowską – Fajto, autorką podcastu „Odpowiedzialna moda”.

Temat mody niezwykle mnie fascynuje, choć od kiedy pamiętam stoję gdzieś z boku, jako cicha obserwatorka. Bo moda jako taka mnie od zawsze onieśmielała i uruchomiała sporo różnych przekonań. Za to coraz popularniejszy od jakiegoś czasu temat slow fashion, który wiąże się z odpowiedzialnymi zakupami, ekologią ubrań i etycznymi markami odzieżowymi jest mi bardzo bliski. Choć aby zrozumieć go w pełni potrzeba dobrej i mądrej przewodniczki, którą nie tylko fascynują ubrania, ale także zna ciemne zaułki branży modowej od środka. 

Dlatego niezwykle ucieszyłam się, że Kasia, która właśnie taką osobą jest przyjęła zaproszenie do rozmowy. Temat okazał się na tyle ciekawy i obszerny, że podzieliłam naszą prawie że półtorej godzinną rozmowę na dwie części. 


Słuchaj na Spotify | Apple Podcasts | Google PodcastYou Tube | oraz wszystkich innych aplikacjach w telefonach oraz aplikacji Empik GO


W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, czym jest moda? I co musimy wiedzieć o branży modowej? Bo przecież wszystkie bez wyjątku podejmujemy jakieś ubraniowe decyzje każdego dnia. I choć możemy mieć wrażenie, że nasze decyzje zakupowe to dosłownie kropla w oceanie innych decyzji, to paradoksalnie tylko nasze konsumenckie decyzje mogą wywołać zmieniające ten rynek fale. 

Rozmawiałyśmy też trochę o sieciówkach, wspominając jak fast fashion zdobyło serca i umysły Polek i skąd pojawiła się w nas ta nieodparta chęć ciągłego kupowania. Zahaczamy także o blogerki modowe. Mimo, że ten temat to tylko luźna dygresja związana z tematem rozmowy o odpowiedzialnej modzie, to zaprowadził nas do ciekawego wątku o feminizmie. 

Pomimo, że temat ubrań i branży odzieżowej jest obecnie słodko – gorzki, to bardzo dobrze nam się rozmawiało. Kasia ma cudowne poczucie humoru, także mam nadzieję, że przy okazji tej rozmowy będziesz się dobrze bawiła. 


POSŁUCHAJ ODCINKA


DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jestem ciekawa który wątek rozmowy był dla Ciebie najważniejszy?

Podziel się w komentarzu lub zajrzyj na INSTAGRAM: konto audycji, mój profil


NOTATKI

KATARZYNA ZAJĄCZKOWSKA – FAJTO

Autorka podcastu Odpowiedzialna Moda, projektantka ubioru z kilkunastoletnim stażem w branży, uczy świadomej mody na uczelni i warsztatach stylu. Ma alergię na sierść kotów i fast fashion, lubi żeńskie końcówki, tęczę i za długie rozmowy;)

Polecam Ci przeczytać manifest na jej stronie 

WSPOMNIANE KSIĄŻKI

  • Fashionopolis Dana Thomas

WESPRZYJ PODCAST NA PATRONITE

Co dwa tygodnie nowym odcinkiem „zapraszam Cię na kawę”. Jeśli masz ochotę, możesz mi tę kawę „postawić”. ;) Koszt wsparcia to nawet 9 zł miesięcznie.

Wszystkim Patronkom przesyłam morze wdzięczności oraz mam dla Was pewną niespodziankę… Zobacz TUTAJ.


ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, planowanych SPOTKANIACH oraz inne niespodzianki

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

TUTAJ możesz przeczytać oraz pobrać transkrypcję tego odcinka.


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


KOLEJNY ODCINEK

UKAŻE SIĘ JUŻ ZA TYDZIEŃ. Będzie to druga część rozmowy z Kasią Zajączkowską – Fajto. 


Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Zostaw Komentarz