Odc. 58. Jak stać się AUTORYTETEM dla samej siebie?

with 2 komentarze

W najnowszym odcinku podcastu rozmawiamy o potrzebie KRYTYCZNEGO MYŚLENIA oraz o AUTORYTETACH. 

Dlaczego łączymy te dwa tematy w jednej rozmowie?

Nie masz wrażenia, że obecnie mamy do czynienia z autorytetami, które wyrastają jak grzyby po deszczu. Internet pełen jest ekspertów często uzbrojonych przede wszystkim w wiedzę z zakresu marketingu… Jak w tym gąszczu odróżnić prawdziwe autorytety od tych „farbowanych”? Jak odróżnić dobry marketing od technik manipulacji?

Wiele osób nie ma z tym problemu i intuicyjnie wyczuwa od kogo lub czego lepiej trzymać się z daleka, a które osoby i treści przyciągają wewnętrzną mądrością. Jak poradzić sobie w sytuacji, w której nasza intuicja przez lata była tępiona, a my jesteśmy w momencie życia, w którym chcemy otworzyć się na coś nowego, co może pomóc nam „wrócić do siebie”? I w tym celu przedzieramy się przez gąszcz nauczycieli, poszukując prawdziwych autorytetów, które mogą wskazać nam drogę… W tym momencie pomocne wydaje się MYŚLENIE KRYTYCZNE. Jak rozwijać je w sobie?

Jeśli dobrze wsłuchasz się w dzisiejszą rozmowę nie będziesz miała problemu z wykryciem, która z nas pisała powyższy wstęp. ;) Odnośnie dzisiejszego tematu mamy dwa, wręcz skrajne spojrzenia. Co bardzo pomaga nam zbliżyć się do wspólnego środka.

W tym odcinku poruszamy też kilka wątków pobocznych. Zastawiamy się jaka jest różnica między dyplomacją, a manipulacją. Gosia daje kilka praktycznych wskazówek na temat nauki asertywności. Na koniec pada też pytanie sprawdzające, które może być pointą dzisiejszego odcinka… 

Lecz nie będziemy zdradzać Ci zakończenia. Zwłaszcza, że na końcu Gosia dzieli się krótką, ale mocną listą własnych autorytetów. Dlaczego Agnieszka nie wspomina o swoich? Tego też dowiesz się podczas dzisiejszej rozmowy. ;) 

Jesteśmy bardzo ciekawe Twoich przemyśleń na temat autorytetów oraz krytycznego myślenia.

Podziel się z nami swoim zdaniem w komentarzu. Zachęcamy! :*

POSŁUCHAJ NOWEGO ODCINKA PODCASTU


ZAPISZ SIĘ

aby OTRZYMAĆ DOSTĘP DO WYJĄTKOWEGO ODCINKA oraz powiadomienia o nowych odcinkach.

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


JAK SŁUCHAĆ PODCASTU


DODAJ OPINIĘ

Dodaj opinię TAM, GDZIE SŁUCHASZ naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube).

To dla nas ważne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jesteśmy ciekawe jaki jest Twój punkt widzenia na tematy poruszone w dzisiejszym odcinku?

Napisz o tym w komantarzu. Zajmie Ci to tylko chwilę. :*

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. Kasia
  | Odpowiedz

  Wlasnie sobie zdalam sprawe, ze nie mam zadnych autorytetow…. ;) Za to mam ludzi, ktorych za niektore rzeczy podziwiam. I tyle mi nawet wystarczy ;)

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Fajnie! Podoba mi się takie podejście! Podzielisz się swoją listą osób, które podziwiasz? A może zechcesz napisać czy jest jakiś punkt wspólny dla tych osób? Może jest to jakaś szczególna cecha lub osiągnięcie?

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO