Odc. 57. Jak przestać PORÓWNYWAĆ się do innych i odpocząć od nadmiaru bodźców?

with 2 komentarze

W najnowszym odcinku podcastu rozmawiamy o tym jak przestać PORÓWNYWAĆ SIĘ DO INNYCH oraz ODPOCZĄĆ OD NADMIARU BODŹCÓW.

Do tej rozmowy zainspirowała nas Słuchaczka Gosia pisząc komentarz pod odcinkiem o talentach:

“Kocham Was dziewczyny! Dziś jechałam do pracy rowerem – godzina pod wiatr, ale z waszą rozmową o talentach w słuchawkach:) No i nazwałyście dokładnie wszystko to, co i mi chodziło po głowie od dłuższego czasu. Zrobiłam ten test jakieś dwa lata temu i dla mnie największym zaskoczeniem było, że cechy dla mnie oczywiste i że tak powiem – banalne – ktoś nazwał talentami. Wydawało mi się, że talent to muzyczny czy taneczny, ale empatia, elastyczność, zbieranie informacji, odkrywczość, idealizacja – to były jakieś słowa opisujące może wartości czy sposób działania. Dziś wiem, że te pojęcia mnie definiują, to kim jestem, jak działam i że to jest unikalny zestaw, który trzeba w sobie pielęgnować. Największa zmorą dzisiejszych czasów jest rozproszenie uwagi i porównywanie. Nadmiar bodźców, porównywanie się z innymi albo z idealnym wzorcem wykreowanym w mediach powodują że schodzimy z własnej drogi i gubimy siebie. Może to mógłby być temat na kolejną rozmowę …W każdym razie dziękuję Wam że przypomniałyście mi o Gallupie, wrócę do tematu i wzmacniania własnych talentów. Pozdrawiam i lecę nadrabiać kolejne odcinki!”

Dziękujemy Gosi serdecznie za te słowa, które dały nam niezwykle ciekawy punkt wyjścia do rozpoczęcia rozmowy na kilka tematów…

Mówimy nie tylko o AKCEPTACJI własnych talentów, ale także o sposobach na SKUTECZNE WYCISZENIE się od nadmiaru bodźców. Obie, jako OSOBY WYSOKO WRAŻLIWE doskonale znamy niebiezpieczną moc ciągłych rozproszeń. Każdej z nas udało się odnaleźć własny sposób na skuteczny odpoczynek od nadmiaru bodźców. Trudno porównywać do siebie te dwa podejścia i nie zachęcamy do tego. ;)

Jednak zdecydowanie zachęcamy do wysłuchania dzisiejszego odcinka oraz podzielenia się z nami swoimi przemyśleniami. :*

 

POSŁUCHAJ ODCINKA

 


NOTATKI

 • Thich Nhat Hanh – książka „Cisza”

 

 • CYTAT Z KSIĄŻKI „CISZA”

„Gdy uda ci się uciszyć wszelki zgiełk w tobie, gdy uda ci się zaprowadzić w tobie ciszę, grzmiącą ciszę, zaczynasz słyszeć dobiegające z twojego wnętrza najgłębsze wołanie. To woła do ciebie twoje serce. Twoje serce stara się coś ci powiedzieć, ale dotąd tego nie słyszałeś, ponieważ twój umysł wypełniał hałas.”

Thich Nhat Hanh

 


ZAPISZ SIĘ

aby OTRZYMAĆ DOSTĘP DO WYJĄTKOWEGO ODCINKA oraz powiadomienia o nowych odcinkach.

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ


JAK SŁUCHAĆ PODCASTU


DODAJ OPINIĘ

Dodaj opinię TAM, GDZIE SŁUCHASZ naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube).

To dla nas ważne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jesteśmy ciekawe jaki jest Twój punkt widzenia na tematy poruszone w dzisiejszym odcinku?

Napisz o tym w komantarzu. Zajmie Ci to tylko chwilę. :*

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. K
  | Odpowiedz

  Hej hej dziewczyny! A ja Was sobie slucham w pracy i dzieki temu, moje poniedzialki, staly sie nader przyjemne! :) Poruszylo mnie to, o czym mowi w rozmowie Gosia… ze w zyciu doroslym dopiero mogla i dala sobie prawo do rozwiniecia tych stron swojej osobowosci, ktore w dziecinstwie byly negowane. No i wlasnie…. rzeczywiscie tak mozna? Zafundowac sobie drugie dziecinstwo? Probowac i uczyc sie rzeczy, ktorych nam nie pozwalano probowac w dziecinstwie? Jaka to jest fantastyczna mysl! Dziekuje!

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Dziękujemy, że podzieliłaś się z nami swoimi przemyśleniami i odczuciami. :* I cieszymy się bardzo, że możemy towarzyszyć Ci w pracy i obalać mit „trudnych poniedziałków”. ;) Pozdrawiamy!

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO