Odc. 54. Komplementy. Dlaczego tak rzadko mówimy sobie miłe rzeczy?

with 6 komentarzy
W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiamy o KOMPLEMENTACH.
Temat został zainicjowany przez jedną z naszych Przyjaciółek, która słucha podcastu. Pewnego dnia, po dłuższej wymianie miłych i szczerych zdań podsumowała, że to takie krzepiące, a rzadkie… I dodała, że może to temat na audycję? Postanowiłyśmy się dziś wspólnie pozastanawiać dlaczego tak rzadko mówimy sobie miłe rzeczy…i czy faktycznie tak jest?
Rozmawiając o KOMPLEMENTACH zastanawiamy się też nad tym, czy pewne narody mówią sobie częściej miłe rzeczy? Czy takie „kulturowe” komplementy są szczere i wartościowe? Czy potrafimy przyjmować miłe słowa? Do czego służą nam w relacjach komplementy oraz od kogo najbardziej chcemy je usłyszeć? W dzisiejszej rozmowie pojawia się także wątek nawiązujący do znanej książki Dale’a Carnegie „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, w której mówienie miłych rzeczy to jedna z taktyk na nawiązywanie relacji. Zastanawiamy się, czy w ten sposób da się poznać prawdziwych przyjaciół? 
W tym odcinku mówimy sobie nawzajem także kilka miłych rzeczy (czyli poza teorią jest też praktyka ;) ) oraz opowiadamy historie z własnego życia. Jeśli masz ochotę porozmyślać z nami na temat komplementów, posłuchaj najnowszego odcinka audycji. :* Następnie podziel się z nami swoimi przemyśleniami!

POSŁUCHAJ NOWEGO ODCINKA PODCASTU


ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach. ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

JAK SŁUCHAĆ PODCASTU


DODAJ OPINIĘ

Dodaj opinię TAM, GDZIE SŁUCHASZ naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To dla nas ważne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Jesteśmy ciekawe jaki jest Twój punkt widzenia na tematy poruszone w dzisiejszym odcinku? Napisz o tym w komantarzu. Zajmie Ci to tylko chwilę. :*

MASZ POMYSŁ NA TEMAT?

Napisz w komentarzu lub  email (TU). Bardzo chętnie rozmawiamy na tematy, o których do nas piszecie. :*
Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

6 Odpowiedzi

 1. Kasia
  | Odpowiedz

  Lowam Was!
  Więcej komplementów dla Świata! Już nie ważne, jak się z tym czują inni, ale jakież to jest świetne ćwiczenie w widzeniu w świecie dobra i skupieniu się na nim.

  I jeszcze jeden postulat: nie doszukujmy się w komplementach drugiego dna. Nie traćmy na to energii. Po prostu podziękujmy i idźmy z tą radością w świat!

  • Agnieszka
   | Odpowiedz

   Piękne słowa!
   Podoba mi się to założenie! Niech komplementy będą czystym paliwem, które napędza radość i uśmiech, tak po prostu! :*
   Dobrego dnia, pełnego miłych słów :*

 2. Monika
  | Odpowiedz

  Bardzo lubię prawić komplementy i robię to zawsze, gdy jest okazja. Dawniej rozmyślałam nad tym, gdy ktoś mi coś miłego mówi, bo moja samoocena nie pozwalała mi tych słów przyjmować. Po mojej wewnętrznej przemianie przyjmuję dobre słowa bez dyskusji ;) Tak jest lepiej, piękniej i milej :)

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Moniko, dziękujemy za te piękne słowa i gratulujemy przemiany! :*

 3. Justyna
  | Odpowiedz

  Oj tak, całe życie w takim sosie… nie chwalimy, nie komplementujemy bo się w głowie poprzewraca. Teraz pracuję nad tym, i żeby przyjmować komplementy i żeby chętniej innych komplementować. I nadrabiam u syna, tylko co chwilę włącza mi się lampka „nie przesadź, żeby nie zrobić z niego narcyza” :( Ale pracuję nad sobą, pracuję :)
  I przy okazji dziękuję Wam za to że jesteście. Jesteście moim odkryciem roku. Mądre, cudowne i wysoko wrażliwe. Słucham po kolei od pierwszego odcinka, głównie na Spotify, gdzie nie mogę komentować… Obecnie mam home office i słucham tu na stronie, a skoro o komplementach, to jesteście WSPANIAŁE! Dziękuję!

  • Agnieszka | W związku z życiem
   | Odpowiedz

   Cześć Justyno,

   dziękuję Ci niezmiernie za ten komentarz i te ciepłe komplementy. Ach, jak miło! Odpowiadam po czasie, bo ostatnio trudno znaleźć mi przestrzeń, na spokojne odpowiedzi, natomiast przeczytałam od razu jak napisałaś. Cieszę się, że trafiłaś do naszego podcastowego grona. I ciekawa jestem, które z odcinków jeszcze z Tobą tak najmocniej rezonują?

   Super, że widzisz ten schemat i działasz inaczej w relacji z synkiem. Myślę sobie, że to takie fajne, że możemy zmieniać te schematy w kolejnych pokoleniach.

   Bardzo serdecznie Cię pozdawiam!

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO