Odc. 38. Jesienna MELANCHOLIA.

with 2 komentarze

W 38. odcinku rozmawiamy o jesiennej melancholii.

Choć w tym roku jesień jest dla nas wyjątkowo łaskawa, bo przez większość dni sucha, słoneczna i kolorowa, to każda z nas zna przecież jej ponure oblicze.

O tym obliczu, które potrafi mocno wpływać na nasz nastrój i chęć do życia rozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Spieramy się trochę o to, czy melancholia to pozytywny czy negatywny stan. Podczas rozmowy okazuje się, że rozumiemy ją zupełnie inaczej. Z jednej strony melancholia może być synonimem depresji, a z drugiej kojarzyć się z przyjemnymi momentami wyciszenia i zwolnienia, które tak nam  jak i całej naturze są bardzo potrzebne.

Jeśli określenie jesienna melancholia budzi w tobie jakiekolwiek emocje, koniecznie posłuchaj najnowszego odcinka. I napisz w komentarzu, lub bardziej osobiście – w mailu, jakie emocje towarzyszą Ci podczas jesieni. :*

Ten odcinek jest trochę inny niż wszystkie, bo nagrywany w „ekstremalnych” warunkach (wrażliwe ucho może nawet usłyszeć trzecią osóbkę, która towarzyszyła nam podczas nagrania ;) ). Dlatego przepraszamy za jakość dźwięku. Zastanawiałyśmy się przez chwilę, czy udostępniać tę rozmowę, jednak stwierdziłyśmy, że temat był dla nas ważny, a rozmowa pełna ciekawych wątków, że chcemy się nią podzielić.

ZAPRASZAMY CIĘ DO WYSŁUCHANIA ODCINKA AUDYCJI (PODCASTU) 

na SoundCloud

lub na YouTube

 


Notatki z rozmowy: 

♥ Wpis Agnieszki o jesiennej melancholii TU.


Słuchaj audycji na:

YouTube (tu) (zasubskrybuj kanał, aby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach);

iTunes (tu) (jeśli dodasz opinię, będzie nas coraz więcej);

 Soundcloud (tu) (dodaj nas do ulubionych);

 aplikacji do podcastów (wpisz w wyszukiwarkę: W związku z życiem).


LUBISZ NASZĄ AUDYCJĘ? 

Dodaj krótką RECENZJĘ (wystarczy jedno lub dwa zdania) w miejscu, gdzie słuchasz naszej audycji. Dzięki temu będziemy mogły zbudować społeczność Kobiet, które dzielą wartośći i zainteresowania. :)


Damy Ci znać o nowej rozmowie.

Chcesz? 

TAK, CHCĘ!

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ
Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. Monika
  | Odpowiedz

  Kochane Dziewczyny!
  Dopiero dzisiaj odsłuchałam Wasz podcast o jesieni. W sumie to dobry moment, bo jesień coraz bliżej ;)
  Przez wiele lat bałam się jesieni. Panicznie się bałam! Cierpiałam na depresję, czego nie byłam świadoma, a ciemne i zimne dni tylko pogarszały sprawy.
  Po latach, gdy sytuacja życiowa mi się zmieniła, a i psychoterapia zadziałała, patrzę na jesień zupełnie inaczej. Wyobraźnia podsuwa mi wizję kocyka, dobrej herbaty, a może nawet aromatycznego grzańca, ale przede wszystkim to wszystko otoczone jest poczuciem bezpieczeństwa, którego w minionych latach nie miałam, a które teraz jest już całkiem mocno we mnie obecne.
  Pamiętam doskonale tę pierwszą jesień, która nie powodowała u mnie ataków lęku, a wręcz przeciwnie – uśmiechałam się sama do siebie myśląc o długich wieczorach z dobrym filmem (wtedy jeszcze nie mogłam czytać). Byłam zaskoczona, wręcz zszokowana, że jest wrzesień, a ja wciąż czuję się dobrze! Niesamowite doświadczenie :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Cześć Moniko,

   dziękujemy Ci serdecznie za podzielenie się kawałkiem swojej histori! Dodaje nadziei (której już niebawem poświęcimy cały odcinek)! Cieszymy się bardzo, że doszłaś do takiego momentu w swoim życiu, w którym odczówasz pozytywną melancholię. I gratulujemy Ci podjętej pracy nad depresją, zmiany życia, podjęcia terapii… To wspaniale słyszeć, jak dorodne owoce wydały Twoje działania.

   Pozdrawiamy Cię gorąco,
   Agnieszka i Gosia

Zostaw Komentarz