Odc. 22. REZYGNACJA z wyścigu szczurów z poczuciem zwycięstwa, a nie przegranej.

with 2 komentarze

Temat dzisiejszego odcinka narodził się w odpowiedzi na pytanie naszej słuchaczki.

Po jednej z audycji Kasia podziękowała za słowa Małgosi: „Warto przyznać się czasami przed samym sobą, że coś się zmienia i że my się zmieniamy i że być może od czegoś cały czas uciekamy.”

Następnie odniosła się do dalszych słów Małgosi i napisała, że odczuwa podobny lęk przed tym, co emocje mają jej do powiedzenia i jakie zmiany za tym stoją. Dodała:

„Nawet jeśli wiem, że te zmiany będą dla mnie dobre! Co za paradoks. ale właśnie zdaje się, że dotknęłaś też sedna, bo ten strach czy niechęć do zmiany też pochodzi z faktu, że żeby coś zmienić trzeba zrezygnować z czegoś…. często z czegoś, co się lubi robić. A ja tak bardzo chciałabym mieć ciastko i zjeść ciastko.
No i właśnie, podobno gdy się odpuści, gdy człowiek wypoczęty (zamiast ambitnie zarywać noce lub wstawać o świcie, żeby kreatywnie popracować), gdy robi jeden projekt na raz (zamiast sześciu), gdy zejdzie do jaskini, w głąb siebie, zajrzy do środka (zamiast pokazywać się na wszystkich kanałach Social mediów), gdy zwolni (zamiast próbować osiągnąć jak najwięcej) – podobno wtedy nie stacza się przepaść….. ba! słyszałam, że często osiąga więcej niż przypuszczał. Ale w to chyba trzeba najpierw uwierzyć. Mam wrażenie, że to akurat nasze pokolenie się z tym boryka. Bo gdy wchodziliśmy w dorosłość na fali było pracowanie więcej, co miało przynosić większe efekty, multitasking, narodziny Social mediów, otwarte przestrzenie biurowe…… a teraz okazuje się, że może nie tędy droga.
Może to jest znowu temat na audycję: Jak rezygnować? Jak nie czuć się przy tym jak kompletna porażka?”

Ponieważ same się nad tym przez długi czas zastanawiałyśmy i do końca nie znałyśmy odpowiedzi na to pytanie, postanowiłyśmy włączyć mikrofon i porozmawiać o tym. Okazało się, że doszłyśmy do bardzo ciekawych konkluzji…

Przecież zawsze decydując się na coś z czegoś rezygnujemy. W związku z tym, czy decydując się na wyścig szczurów, nie rezygnujemy z siebie? I czy to nie brzmi jak kompletna porażka?

Posłuchaj całej rozmowy…

 

ZAPRASZAMY CIĘ DO WYSŁUCHANIA ROZMOWY

na SoundCloud

 

lub na YouTube


Notatki z rozmowy:

♥ Nasz słuchaczka napisała do nas po wysłuchaniu odc. 19. Przestań uciekać przed SOBĄ i swoim PRZEZNACZENIEM. (POSŁUCHAJ)

♥ Rozmowę z robotem, o którym mówimy, możesz obejrzeć TUTAJ.


Dołącz do rozmowy!  

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzu, lub napisz do nas email.

Jeśli zainteresowała Cię ta rozmowa i znasz kogoś, z kim chciałabyś się nią podzielić – udostępnij link. Może będzie to ciekawy wstęp do rozmowy między wami?


Słuchaj audycji na:

YouTube (tu) (zasubskrybuj kanał, aby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach);

iTunes (tu) (jeśli dodasz opinię, będzie nas coraz więcej);

 Soundcloud (tu) (dodaj nas do ulubionych);

 aplikacji do podcastów (wpisz w wyszukiwarkę: W związku z życiem).


LUBISZ NASZĄ AUDYCJĘ? 

Mamy do Ciebie ogromną prośbę.

Dodaj krótką RECENZJĘ (wystarczy jedno lub dwa zdania) w miejscu, gdzie słuchasz naszej audycji. Dzięki temu będziemy mogły dotrzeć do większej liczby Kobiet i zbudować społeczność. Będziemy Ci niezwykle wdzięczne za to. :*


Damy Ci znać o nowej rozmowie. Chcesz? 

TAK, CHCĘ!

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

 

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

2 Odpowiedzi

 1. Małgorzata
  | Odpowiedz

  Rezygnacja z pewnych opcji często wiąże się z naszą wiekszą świadomością.
  Jest to świadomość możliwości wyboru oraz konsekwencji za tym idących. Dużą rolę odgrywają też media i dostęp do informacji, jak nigdy wcześniej. Do zmiany potrzeba jednak przede wszystkim wewnętrznej motywacji oraz odwagi :)

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Dzięki za komentarz! Bardzo ciekawe spostrzeżenia, do przemyślenia! Pozdrawiamy serdecznie :*

Zostaw Komentarz