Odc. 17. Odwaga do bycia AUTENTYCZNĄ. Rozmowa z Joanną Chmurą.

with 4 komentarze

W siedemnastym odcinku rozmowiamy z Joanną Chmurą, o tym jak odważyć się żyć autentycznie.

 

To wyjątkowy dla nas odcinek, ze względu na obecność Joasi (o której wspominałyśmy już przy okazji rozmowy o wstydzie i poczuciu winy).

Dla tych z was, które jeszcze nie miały okazji poznać Asi, mamy krótką notkę na początek.

Joanna Chmura – psycholog specjalizująca sie w tematyce wstydu, odwagi i wrażliwości. Realizuje projekty rozwojowe dla klientów indywidualnych oraz organizacji. Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym facylitatorem programów The Daring Way™ oraz Rising Strong™, a od stycznia 2017, jako jedyna w Europie, w odpowiedzi na zaproszenie od samej Brené Brown należy do jej zespołu 15 międzynarodowych facylitatorów Brave Leaders Inc. Programu Rozwoju Przywództwa dla klientów biznesowych z całego świata.

Joasię pytamy o to, dlaczego zdecydowała się żyć autentycznie oraz czy zawsze i przy każdym warto być w 100% sobą? Zadałyśmy jej także pytanie, od jednej w Was – naszej wspaniałej słuchaczki – jak ma się teoria do praktyki? Ile czasu zajmuje wdrożenie jej w życie? W rozmowie poruszamy także tematy związane z budowaniem wartościowych i głębokich relacji z innymi ludźmi oraz temat przynależności, któremu poświęcona jest najnowsza książka Brene Brown. Na koniec pytamy także o to, jak pracuje się z Brene Brown.

To głęboka i szczera rozmowa z autentyczną kobietą, która na co dzień szerzy tę ideę. Mimo wielu trudnych wątków jest w tej rozmowie dużo przestrzeni, także dzięki sporej dozie poczucia humoru.

 

POSŁUCHAJ NAJNOWSZEGO ODCINKA PODCASTU

 

 


Notatki z rozmowy 

♥ W rozmowie wspominałyśmy o książkach Brené Brown: „Dary niedoskonałości” oraz „Z odwagą w nieznane. Jak znaleźć poczucie przynależności bez utraty siebie?”

♥ Więcej informacji na temat Joasi znajdziecie na jej stronie joannachmura.pl .

♥ Jeśli chcesz zgłębić temat BYCIA SOBĄ, zachęcamy Cię do wysłuchania odc. 44. Czy warto być SOBĄ zawsze i wszędzie? POSŁUCHAJ


Bądź na bieżąco!

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach.

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

Jak słuchać podcastu?

Podcastu możesz słuchać online, na naszej stronie lub:

Na YouTube – ZOBACZ

Na iTunes – SŁUCHAJ

Na Soundcloud – SŁUCHAJ

W Twojej ulubionej aplikacji w telefonie z systemem Android (wpisz w wyszukiwarce: W związku z życiem)


Podobało Ci się?

Dodaj opinię w aplikacji, w której słuchasz (lub na YouTube). Zajmie Ci to tylko chwilę, a dzięki temu  kolejna Kobieta trafi do naszego grona :*


Dołącz do rozmowy!

Jesteśmy ciekawe jak Ty na co dzień „radzisz sobie” z tematem autentyczności? Czy jest to dla Ciebie ważne? Czy zakładasz jeszcze maski, czy może wolisz nosić „czapkę niewitkę”?

Napisz komentarz, zajmie Ci to tylko chwilę (chyba, że dasz się porwać swojej kreatywności, do czego z całego serca Cię namawiamy). :*


Masz pomysł na kolejną rozmowę?

Napisz w komentarzu lub wyślij email (TU). Chętnie rozmawiamy na tematy, o których do nas piszecie. :*

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

4 Odpowiedzi

 1. Kamila
  | Odpowiedz

  Bardzo ciepłą i mądra rozmowa. Podoba mi się szczególnie opis transformacji z poczwarki-gluta w motyla. To bardzo ważne, aby wiedzieć jak przejść przez taka fazę w swoim rozwoju. Dziękuję

  • Małgosia Pawlińska
   | Odpowiedz

   To my dziękujemy za komentarz Kamila :) I za to, że nas słuchasz :) Rzeczywiście, faza poczwarki jest bardzo trudna, przez co tak wiele osób się w niej poddaje lub z niej wycofuje. Jednak jest ona najmocniej transformująca i po niej nic już nie jest takie samo. Ale zazwyczaj jest bardziej „nasze” i pełniejsze kolorów i prawdy.

 2. Katrin
  | Odpowiedz

  Jej, jaka to mądra kobieta! Dziękuję, dziewczyny, za przedstawienie jej i poszerzanie moich horyzontów ❤
  Co do tańca i radości – gdzieś czytałam, że człowiek żyje po to, żeby się bawić (w pewnym kontraście do tego, że żyjemy, by rozsiać swoje geny, a może właśnie nie, bo przecież rozsiewamy je trochę przy zabawie) – dzieci się głównie bawią, dorośli coraz mniej, bo pojawiają się nowe obowiązki, zapominają o zabawie, a przecież kiedyś ludzie ciężko pracowali, a potem bawili się do upadłego (dożynki, tygodniowe wesela dla całej wsi, itp); nawet zwierzęta potrafią się bawić.

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Dzięki za komentarz, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy pomocne w rozszerzaniu horyzontów. :)
   Jeśli chodzi o zabawę, to bardzo ciekawy wątek, dużo myśli się pojawia w związku z tym, co napisałaś, więc pewnie nagramy o tym cały odcinek. ;) Dziękujemy za inspirację :*

Zostaw Komentarz

LUBISZ CZYTAĆ KSIĄŻKI? ZAPISZ SIĘ DO KLUBU KSIĄŻKOWEGO