Odc. 79. Jak poznawać przyjaciół w dorosłym życiu?

with 1 komentarz

Dziś zapraszam Cię na odcinek solo, w którym opowiadam o tym, jak i gdzie poznawać nowych ludzi, gdy zmieniają się okoliczności życiowe.

To może być przeprowadzka do nowego kraju czy miasta. Lub zmiana sytuacji życiowej  jak np. urodzenie dziecka, czy nawet zmiana wewnętrznych priorytetów i wartości. Są w naszym życiu takie momenty, kiedy my się zmieniamy i potrzebujemy też zmienić towarzystwo. I wtedy możemy zacząć się zastanawiać – jak i gdzie poznać nowych, potencjalnie bliskich ludzi?

Nagrałam ten odcinek, ponieważ temat jest mi niezmiernie bliski. W podcaście opowiadam swoją historię zmiany, z którą w pakiecie otrzymałam też ogromną potrzebę zbudowania praktycznie od zera nowych, bliskich znajomości. Nie była to dla mnie bułka z masłem. I przyznam szczerze, że ta trudność była dla mnie trochę wstydliwa, a trochę zaskakująca. Jednak im bardziej było to dla mnie wstydliwe, tym trudniej przychodziło mi przełamanie się, „wyjście do ludzi” i swobodne nawiązywanie relacji.

Moja wysoka wrażliwość, połączona z wysokimi oczekiwaniami względem nowych przyjaciół nie ułatwiała sytuacji. Jednak udało mi się z biegiem czasu odbudować na nowo towarzyskie relacje. Dopiero wtedy uzmysłowiłam sobie, jak wielka była to dla mnie potrzeba. I wiem, że jest ona bardzo uniwersalna.


Słuchaj na Spotify | Apple Podcasts | Google PodcastYou Tube | oraz wszystkich innych aplikacjach w telefonach oraz aplikacji Empik GO


Publikuję dzisiejszy odcinek z lekką niepewnością, ponieważ wiem, że relacje przyjacielskie to temat delikatny. Przyjaźń to nie transakcja. Do tego mam wrażenie, że nawiązywanie bliskich, przyjacielskich relacji nie jest dla nas społecznie „tematem”. W zasadzie „powinnyśmy” naturalnie poznawać nowych ludzi i z biegiem czasu się zaprzyjaźniać. Jednak jako osoba wysoko wrażliwa nawiązuję relacje w trochę inny sposób niż standardowy ekstrawertyk. Co więcej, w praktyce, zwłaszcza w dorosłym życiu, gdy okoliczności nie sprzyjają, nie chodzimy regularnie do miejsc takich jak szkoła, spotkania z innymi przyjaciółmi czy znajomymi lub praca, gdzie naturalnie możemy zawiązywać nowe relacje, wtedy pojawia się problem. Ja przynajmniej miałam w swoim życiu taki problem. Udało mi się go pokonać, dlatego postanowiłam nagrać ten odcinek.

W tym odcinku rozbieram ten problem na części pierwsze. Na potrzeby analizy przyglądam się z bliska tym potrzebom i możliwościom ich realizacji. Dlatego, być może miejscami pewne fragmenty tego podcastu wydadzą Ci się za bardzo analityczne. A może wcale nie?

Wierzę mocno, że ten odcinek będzie niektórym z Was potrzebny. Mam nadzieję, że przyjmiecie go z otwartymi głowami. Sama chciałabym trafić na taki temat kilka lat temu, dlatego zdecydowałam się go nagrać i podzielić własnym doświadczeniem oraz perspektywą. Jednocześnie mam nadzieję, że dzięki temu odcinkowi zaczniemy śmielej mówić o tym, jak temat bliskich relacji działa w naszych życiach.

 

POSŁUCHAJ ODCINKA

 


DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Dodaj komentarz lud zajrzyj na INSTAGRAM


NOTATKI

KSIĄŻKI

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? Dale Carnegie

 

INNE ODCINKI

odc. 56. Nigdy nie chodzi o to, o co naprawdę chodzi. Gabor Maté POSŁUCHAJ

Odc. 34. Jakie wyznawać WARTOŚCI by wieść WARTOŚCIOWE ŻYCIE? cz. 1. POSŁUCHAJ

Odc. 35. Kłótnia o WARTOŚCI – czy WARTO? cz. 2. POSŁUCHAJ

Odc. 53. Stara PRZYJAŹŃ nie rdzewieje? POSŁUCHAJ


ZAPISZ SIĘ

aby otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podkastu, a już niebawem wyjątkowy bezpłatny E-BOOK, który aktualnie piszę. 

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

PRZECZYTAJ ROZMOWĘ

TUTAJ możesz przeczytać oraz pobrać transkrypcję tego odcinka.


DODAJ OPINIĘ

tam, gdzie słuchasz naszej audycji (aplikacja na telefonie, Spotify, Soundcloud, YouTube). To bardzo pomocne. Dzięki temu kolejna Kobieta trafi do naszego grona. :*


Kolejny odcinek pojawi się już za dwa tygodnie. Do usłyszenia! :*

Spodobało Ci się? Podziel się! Zajmie Ci to parę sekund... :*

Jedna odpowiedz

  1. Kasia
    | Odpowiedz

    Tak! Umowmy sie na wirtualna kawe! I pocwiczmy small talk :P Zartuje! Ze small talkiem, a nie z kawa!

    A w temacie… mam wrazenie, ze to jest swego rodzaju temat tabu. Ze jako dorosli ludzie „powinnismy” juz miec przyjaciol, ze ten temam „powinien” byc juz odhaczony. Takze dzieki, ze o tym mowisz. Bardzo fajne bylo tez, gdy zaznaczylas, ze nie zawsze ma sie na nowe relacje ochoty/czas, ze to jest ok. Ta swiadomosc otwiera przestrzen na oddech i luz. Oraz: uwielbiam znajomosci internetowe. I przyznam, ze wiekoszosc moich przyjazni w realu, zaczela sie w internecie.

Zostaw Komentarz

Zapisz się do newslettera