Odc. 17. Odwaga do bycia AUTENTYCZNĄ. Rozmowa z Joanną Chmurą.

with 4 komentarze

W siedemnastym odcinku rozmowiamy z Joanną Chmurą, o tym jak odważyć się żyć autentycznie.

 

To wyjątkowy dla nas odcinek, ze względu na obecność Joasi (o której wspominałyśmy już przy okazji rozmowy o wstydzie i poczuciu winy).

Dla tych z was, które jeszcze nie miały okazji poznać Asi, mamy krótką notkę na początek.

Joanna Chmura – psycholog specjalizująca sie w tematyce wstydu, odwagi i wrażliwości. Realizuje projekty rozwojowe dla klientów indywidualnych oraz organizacji. Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym facylitatorem programów The Daring Way™ oraz Rising Strong™, a od stycznia 2017, jako jedyna w Europie, w odpowiedzi na zaproszenie od samej Brené Brown należy do jej zespołu 15 międzynarodowych facylitatorów Brave Leaders Inc. Programu Rozwoju Przywództwa dla klientów biznesowych z całego świata.

Joasię pytamy o to, dlaczego zdecydowała się żyć autentycznie oraz czy zawsze i przy każdym warto być w 100% sobą? Zadałyśmy jej także pytanie, od jednej w Was – naszej wspaniałej słuchaczki – jak ma się teoria do praktyki? Ile czasu zajmuje wdrożenie jej w życie? W rozmowie poruszamy także tematy związane z budowaniem wartościowych i głębokich relacji z innymi ludźmi oraz temat przynależności, któremu poświęcona jest najnowsza książka Brene Brown. Na koniec pytamy także o to, jak pracuje się z Brene Brown.

To głęboka i szczera rozmowa z autentyczną kobietą, która na co dzień szerzy tę ideę. Mimo wielu trudnych wątków jest w tej rozmowie dużo przestrzeni, także dzięki sporej dozie poczucia humoru.

 

ZAPRASZAMY CIĘ DO WYSŁUCHANIA ROZMOWY

na Soundcloud

 

lub na YouTube


Notatki z rozmowy: 

♥ W rozmowie wspominałyśmy o książkach Brene Brown: „Dary niedoskonałości” oraz „Braving the Wilderness: The Quest for True Belonging and the Courage to Stand Alone.” (najnowsza książka na temat przynależności, która jeszcze nie została przetłumaczona na j. polski).

♥ Więcej informacji na temat Joasi znajdziecie na jej stronie joannachmura.pl .


Dołącz do rozmowy!  

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzu, lub napisz do nas email.

Jeśli zainteresowała Cię ta rozmowa i znasz kogoś, z kim chciałabyś się nią podzielić, to udostępnij link.

Może będzie to dobry wstęp do ciekawej rozmowy między wami…


Słuchaj audycji na:

YouTube (tu) (zasubskrybuj kanał, aby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach);

iTunes (tu) (jeśli dodasz opinię, będzie nas coraz więcej);

 Soundcloud (tu) (dodaj nas do ulubionych);

 aplikacji do podcastów (wpisz w wyszukiwarkę: W związku z życiem).

LUBISZ NASZĄ AUDYCJĘ? 

Mamy do Ciebie ogromną prośbę. Dodaj krótką recenzję (wystarczy jedno lub dwa zdania) w miejscu, gdzie słuchasz naszej audycji. Dzięki temu będziemy mogły dotrzeć do większej liczby Kobiet i zbudować społeczność. 


Damy Ci znać o nowej rozmowie. Chcesz? 

TAK, CHCĘ!

ZAPISZ MNIE NA LISTĘ

 

 

 

4 Responses

 1. Kamila
  | Odpowiedz

  Bardzo ciepłą i mądra rozmowa. Podoba mi się szczególnie opis transformacji z poczwarki-gluta w motyla. To bardzo ważne, aby wiedzieć jak przejść przez taka fazę w swoim rozwoju. Dziękuję

  • Małgosia Pawlińska
   | Odpowiedz

   To my dziękujemy za komentarz Kamila 🙂 I za to, że nas słuchasz 🙂 Rzeczywiście, faza poczwarki jest bardzo trudna, przez co tak wiele osób się w niej poddaje lub z niej wycofuje. Jednak jest ona najmocniej transformująca i po niej nic już nie jest takie samo. Ale zazwyczaj jest bardziej „nasze” i pełniejsze kolorów i prawdy.

 2. Katrin
  | Odpowiedz

  Jej, jaka to mądra kobieta! Dziękuję, dziewczyny, za przedstawienie jej i poszerzanie moich horyzontów ❤
  Co do tańca i radości – gdzieś czytałam, że człowiek żyje po to, żeby się bawić (w pewnym kontraście do tego, że żyjemy, by rozsiać swoje geny, a może właśnie nie, bo przecież rozsiewamy je trochę przy zabawie) – dzieci się głównie bawią, dorośli coraz mniej, bo pojawiają się nowe obowiązki, zapominają o zabawie, a przecież kiedyś ludzie ciężko pracowali, a potem bawili się do upadłego (dożynki, tygodniowe wesela dla całej wsi, itp); nawet zwierzęta potrafią się bawić.

  • Agnieszka & Gosia
   | Odpowiedz

   Dzięki za komentarz, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy pomocne w rozszerzaniu horyzontów. 🙂
   Jeśli chodzi o zabawę, to bardzo ciekawy wątek, dużo myśli się pojawia w związku z tym, co napisałaś, więc pewnie nagramy o tym cały odcinek. 😉 Dziękujemy za inspirację :*

Leave a Reply